Bartosz i Karolina Słodkowscy wywalczyli medale mistrzostw Świata w kickboxingu. Na zawodach w Portugalii zdobyli złoto i brąz

Krzysztof Marcinkiewicz
To pierwsze mistrzostwa Świata w kickboxingu dla sportowego małżeństwa z Głubczyc. Materiały Bartosza Słodkowskiego
Bartosz Słodkowski zdobył złoty, a jego żona Karolina brązowy, medal mistrzostw Świata w kickboxingu. Zawody odbywają się w portugalskiej Albufeirze. To kolejne sukcesy sportowego małżeństwa z Głubczyc.

Bartosz Słodkowski walczył w formule Light Contact w najcięższej kategorii wagowej +94 kilogramy. Wygrał wszystkie 3 stoczone walki. W półfinale zwyciężył z przeciwnikiem z Hiszpanii, a w finale z Włoch.

Z kolei Karolina Słodkowska rywalizowała w kategorii wagowej -65 kilogramów, gdzie zdobyła brązowy medal. Również stoczyła trzy walki w formule Light Contact. Dwie pierwsze wygrała, jednak w półfinale musiała uznać wyższość przeciwniczki z Hiszpanii.

To pierwsze mistrzostwa Świata w kickboxingu dla sportowego małżeństwa z Głubczyc. Wcześniej przez lata zdobywali medale najważniejszych imprez na świecie w Taekwondo. Od 2022 r. próbują swoich sił w kickboxingu, co przyniosło kolejne sukcesy. W tym samym roku wywalczyli łącznie cztery złote medale mistrzostw Polski. Przełożyło się to na sukcesy na mistrzostwa Europy, skąd przywieźli srebrne medale.

Małżeństwo wojowników prowadzi Klub Sportów Walki Gorilla w Głubczycach.

Podczas mistrzostw w Portugalii kickboxerzy rywalizują w 6 formułach: Pointfighting, Light Contact, Low Kick, K-1, Kick Light, Full Contact.